Crăciunul copiilor - cadourile către inimile noastre, ale tuturor

Crăciunul copiilor - cadourile către inimile noastre, ale tuturor

luni, 16 decembrie 2019 Catalina Gal

Oricâte cadouri primim, oricâte cadouri împachetăm ca să punem alături de numele celor dragi, cel mai de preț cadou este căldura familiei.

Asta am experimentat și noi, la Nobila Casa și în grupul Mendola, la final de an aniversar. Am adus membrilor echipei noastre extinse cel mai frumos cadou: zâmbetul copiilor și felul în care ei degustă fericirea autentică a sărbătorilor.

copii in vizita la mendola

Hai să vezi cât de nobile sunt sufletele echipei noastre și cum am reușit să punem 

AN în brANd în 2019 

și de ce Moșul a venit pentru cei mici, dar ne-a dăruit și nouă un cadou neprețuit: spiritul de echipă care simte că încununează cu zâmbete un an aniversar reușit.

Zâmbete de copil - cadoul ce merge la inimă și se deschide pe față

Clienții care ne-au vizitat în an aniversar au simțit mai mult decât schimbarea în haine de sărbătoare. De la produse la felul cum am sărbătorit împreună, am încercat să facem mai vizibilă implicarea familiilor care stau la bazele brandului românesc Nobila Casa.

craciunul copiilor nobila casa

Iar familiile care formează familia noastră au adus de acasă dorința de frumos. De aceea, credem noi, am reușit să concepem acțiuni minunate, să facem cadouri preferate, concursuri dedicate și video în care se ne regăsim toți.

Iar pentru prima dată și sperăm ca tradiția care să se mențină, am adus și pe Moș Crăciun la Nobila Casa, copiilor.

Uite cine suntem noi.

echipa nobila casa

Cei din magazine, cei din depozitele și birourile Nobila Casa, cei de la telefon, de pe social media, toți cei care sunt parte din spiritul acestui brand care aniversează 20 de ani și care sub Mendola, numele mamă, chiar mai mult de 20.

Ne-am adunat familiile pentru a celebra bucuria autentică.

copii fericiti

Crăciunul copiilor pentru membrii echipei Nobila Casa a însemnat venirea acasă a celor care se asigură că și tu duci bucuria acasă. La tine sau la prieteni, fericirea aceasta sinceră a celor mici ce fac parte din familiile angajaților Nobila Casa și a celor din Mendola ne-au reamintit de ce punem suflet în ceea ce facem: pentru viitor.

copii in vizita la mendola si nobila casa

Cei mici au venit să viziteze locul unde părinții lor, ca niște elfi pentru Moșul, construiesc experiența unui brand de familie, plin de elemente magice, frumoase.

Și au încercat apoi să construiască și ei frumos.

Am avut pregătite ateliere de Turtă dulce și Realizare de globulețe pentru brad.

activitati copii

Am învățat alături de ei și toată echipa să celebrăm spiritul sărbătorilor prin lucruri simple, colorate și cu responsabilitate pentru mediu.

Globulețele au fost realizate din materiale reciclate, am avut grijă de brad ca în toamnă, când am și plantat împreună copăcei. Cei mici au primit cadouri, au stat de vorbă cu Moșul, și cel mai important, au stat cu familia lor, aici, în familia noastră.

nobila casa

Ne mândrim cu echipa noastră și anul aniversar a fost doar începutul unei noi mândrii care s-a extins la nivel intern ca zâmbetul contagios al celor mici. Faptul că i-am adus alături de noi, le-am urmărit bucuria și entuziasmul, am primit mulțumirile părinților a fost punctul culminant al unui efort de echipă pe care ne bucurăm că l-am împărtășit cu voi, toți cei ce ne cunosc.

Le mulțumim și noi pentru implicarea de anul acesta, fiecărui membru din echipă, fiecărei familii frumoase care nu face decât să ne ajute să devenim și noi o familie tot mai frumoasă!

copii fericiti

Moșul a venit deja la cei mici la sediul Nobila Casa. Am ajutat astfel ca magia să mai persiste, măcar o vreme. Și ne dorim ca toate darurile pe care le alegi și le faci în această perioadă să fie primite cu la fel de multă uimire și bucurie.

mos craciun la nobila casa

 80 de copii în două zile de sărbătoare la noi, în familia Mendola. Și o altă celebrare #impreunacutine și în spiritul acesta pe care îl ducem în noul an cu mândrie și respect.

Aceștia suntem noi și speranța noastră, de ne vei fi client sau parte din familie, ca angajat, este să te facem să te simți ca acasă.

Acțiuni în echipă la Nobila Casa: 

  1. Crăciunul copiilor familiilor noastre

activitati echipa nobila cassa

  1. Campania de curățare și apoi plantare copaci alături de CERT Transilvania

nobila casa mendola pro

  1. Deschideri de magazine noi și extinderea familiei Nobila Casa

deschidere magazin

4. Noaptea Discoteca 80 dansată în echipă

Disco

5. Toate video aniversare unde și tu ești actor

echipa nobilacasa 2019

Crăciunul copiilor e și Crăciunul familiei noastre, e și al vostru, e acel cadou care se deschide din inimă!

Cu drag,

Echipa Nobila Casa și Mendola

Cosul meu
Test
cookies

Pentru a optimiza experienta ta de shopping Nobilacasa.ro foloseste Cookies si tehnologii similare.

Navigand in continuare, esti de acord cu Politica de Cookies si cu plasarea acestora, cu scopul de a va oferi o experienta imbunatatita.